Úspešná cesta ako sa vyhnúť plienkovej dermatitíde u malých detí je používane kvalitných plienok Moony. Detská pokožka je mimoriadne jemná a citlivá. Je to spôsobené tým, že je ešte stále vo vývoji a nemá rovnakú schopnosť chrániť sa pred podráždením ako pokožka dospelých.
Deti strávia veľa času v plienkach, čo zvyšuje pravdepodobnosť podráždenia a vzniku plienkovej dermatitídy. Dlhodobé vystavenie vlhkosti a treniu môže podporiť rozvoj kožných problémov. Pozor na kontakt s močom a stolicou. Moč a stolica obsahujú látky, ktoré môžu dráždiť pokožku, najmä ak sú v kontakte s ňou dlhšiu dobu. To môže spôsobiť podráždenie a vznik plienkovej dermatitídy. Plienková dermatitída môže vznikať aj používaním nevhodných plienok, ktoré obsahovajú chemikálie, ako sú napríklad parfumy alebo farbivá, ktoré môžu dráždiť citlivú detskú pokožku a prispievať k vzniku plienkovej dermatitídy. Preto je dôležité vyberať plienky, ktoré sú šetrné voči citlivej pokožke a zabezpečia primeranú ventiláciu a absorpciu, aby sa minimalizovalo riziko vzniku plienkovej dermatitídy u detí.
Čo je to plienková vyrážka a ako sa jej vyhnúť?
Plienková vyrážka je forma dermatitídy, ktorá vyzerá ako škvrny zapálenej kože na zadku, stehnách a genitáliách. Môže to byť spôsobené mokrými alebo znečistenými plienkami, ktoré nie sú dostatočne často vymieňané. Alebo to môže byť spôsobené citlivosťou kože a odieraním. Tento stav je bežný u detí, hoci sa môže vyvinúť u každého, kto pravidelne nosí plienku. Plienková vyrážka sa zvyčajne vylieči jednoduchou domácou starostlivosťou, ako je sušenie na vzduchu, častejšia výmena plienok a použitie ochranného krému alebo masti.
Aká je prevencia plienkovej dermatitídy? Japonské plienky Moony.
Najlepším spôsobom, ako zabrániť vyrážke plienky, je udržiavať oblasť plienky čistú a suchú. Pomôže vám niekoľko jednoduchých tipov na starostlivosť o pleť:
- Často meniť plienky. Čo najskôr odstráňte mokré alebo špinavé plienky. Jednorazové plienky, ktoré obsahujú absorpčný gél, môžu pomôcť, pretože odvádzajú vlhkosť od pokožky.
- Opláchnite zadoček bábätka teplou vodou ako súčasť každej výmeny plienky. Na tento účel môžete použiť umývadlo, vaňu alebo fľašu s vodou. Vlhké utierky, vatové tampóny alebo detské obrúsky môžu pomôcť pri čistení pokožky. Buďte jemní. Niektoré detské obrúsky môžu byť dráždivé, preto používajte obrúsky, ktoré neobsahujú alkohol ani vôňu. Alebo použite obyčajnú vodu alebo vodu s jemným mydlom alebo čistiacim prostriedkom.
- Jemne osušte pokožku čistým uterákom alebo ju nechajte uschnúť na vzduchu. Nedrhnite zadoček bábätka.
- Po výmene plienok si dobre umyte ruky. Umývanie rúk môže zabrániť šíreniu baktérií alebo kvasiniek do iných častí tela vášho bábätka, k vám a iným deťom v domácnosti.
- Umožnite prúdenie vzduchu pod plienkou. Zaistite plienku, ale nie príliš tesne. Prúdenie vzduchu v plienke pomáha pokožke regenerovať. Príliš tesné plienky môžu trieť o pokožku. Dajte si pauzu od lacných plastových alebo tesne priliehajúcich plienok. Skúske občas investovať do kvalitnejších plienok a uvidíte ten rozdiel na pokožke vášho dieťatka.
- Doprajte detskému zadočku viac času bez plienky. Ak je to možné, nechajte dieťa ísť bez plienky. Vystavenie pokožky vzduchu je prirodzený a jemný spôsob, ako ju nechať vyschnúť. Aby ste sa vyhli nepríjemným nehodám, skúste položiť svoje dieťa s holým zadočkom na veľký uterák a zabavte sa.